facebook
Nasz wizytówka na bip

O nas

Przedszkole mieści się w wolnostojącym, jednopiętrowym budynku w centrum osiedla Chemik z dala od ulic. Teren wokół jest spokojny i bezpieczny. Znajduje się w nim 5 sal dydaktycznych wyposażonych w atrakcyjne zabawki, pomoce dydaktyczne.

W każdej sali urządzone są kąciki zabaw oraz kąciki zainteresowań. Każda sala jest wyposażona w łazienkę i toaletę dostoswaną do potrzeb małych dzieci.

Posiadamy duży ogród przedszkolny. W pobliżu przedszkola znajduje się Lasek Bytkowski oraz Chorzowski Park Kultury i Wypoczynku.

Zapewniamy profesjonalną opiekę, edukację i wychowanie dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Nasze przedszkole jest czynne w godzinach 6:00 - 17:00.

Przedszkole ralizuje podstawę programową zgodną z założeniami Ministra Edukacji. Ponadto realizowane są programy autorskie.

Uczestniczymy w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz w akcji Sprzątamy Świat.

Od wielu lat współpracujemy z pobliskimi placówkami oświatowymi oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Siemianowicach Śl.

Dzieci mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych konkursach organizowanych na terenie siemianowickich przedszkoli, gdzie wspólnie z dziećmi z pozostałych placówek mogą pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami .

Dla "przyszłych" przedszkolaków i ich Rodziców organizujemy dni otwarte, w czasie których mogą poznać naszych pracowników i uczestniczyć w zajęciach.

W ciągu roku dzieci uczestniczą w zajęciach dodatkowych, wyjeżdżają na wycieczki, spotykają się z ciekawymi ludźmi, odbywają się przedstawienia teatralne.

Na życzenie Rodziców organizujemy konsultacje indywidualne z wychowawcami, logopedą  oraz specjalistami z zakresu opieki psychologiczno - pedagogicznej.

Podczas corocznych festynów wzbogacamy zieleń naszego ogrodu. Rodzice uczestniczą w utrzymaniu ogrodu skalnego, sadzą z dziećmi rośliny i drzewka.    

Zapraszamy!!!